Легендата на "Ливърпул" и световния футбол сър Кени Далглиш е дал положителна проба за коронавирус и е приет в болница. Това се казва в съобщение на семейството на големия футболист и треньор.

Според съобщението състоянието на Кени Далглиш не е сериозно. Лекарите се грижат за него през цялото време.

Далглиш е играл през цялата си кариера само за "Селтик" и "Ливърпул". С шотландския гранд е 4 пъти шампион, 4 пъти носител на купата и 1 път на купата на лигата.

С "Ливърпул" е 6 пъти шампион на Англия, спечелил е 4 пъти купата, 1 път купата на лигата и 5 пъти на суперкупата. Трикратен победител в турнира за КЕШ. Един път е носител на суперкупата на Европа.

Има 102 мача за националния отбор и 30 гола.

Като мениджър направи три пъти "Ливърпул" шампион, два пъти носител на купата, спечели една купа на лигата и 4 пъти суперкупата на Англия.

Шампион на Англия и като наставник на "Блекбърн". Със "Селтик" взе една купа на лигата.