Непълнолетна родилка е била транспортирана по спешност с медицински хеликоптер от болницата в Монтана до София тази сутрин. 17-годишното момиче е в тежко състояние с усложнения след раждане.
"Момичето е с увредена бъбречна функция", съобщи изпълнителният директор на МБАЛ "Д-р Стамен Илиев" д-р Тони Тодоров.
Родилката бе транспортирана по въздух днес преди обяд до специализирано лечебно заведение в София, съобщава БНР.
От началото на годината петима пациенти от болницата в Монтана са били транспортирани по спешност с медицински хеликоптер.
Коментари