Скандалната водеща на предаването "Живей здравословно" по Первий канал в Русия хвърли нова бомба в ефира на 13 февруари. Известната тв докторка Елена Малишева представи на публиката в студиото пееща и танцуваща матка, пише руският печат.

А във мен човек се вмества!

Хич не ви се вярва май на вас.

Но след 9 най-щастливи месеца

Цели десет пъти ще порасна аз.

Това пее 42-годишната актрисата Светлана Галка, облечената в костюм на женския орган. Тя има вече двайсетина роли в сериали, работила е и като водещ на новините и кореспондент. Запомнена е от зрителите най-вече с предаването "Никаква разлика", в което е имитирала няколко десетки известни жени, включително и д-р Елена Малишева.

В разгара на сегашния скандал един вестник допусна, че актрисата Галка е станала жертва на отмъщение на тв докторката заради онази имитация. Защото пеещата матка вече е затъмнила всичко, създадено от Галка в актьорската професия.

Новият принос на Малишева в медицинското просвещаване възмути много зрители. Те пишат, че е било "кошмар", "пряко включване от лудницата" и че трябва нещо да се направи. Има обаче и много защитници, които казват, че предаването е било прилично и че възмутените от него са назадничави и проявяват тесногръдие.

Потресени има и в шоубизнеса. Певицата Лолита пуска песничката в инстаграм и пише: "Не знам какво да напиша." Друга певица - Валерия, се включва със: "А защо не се направи концерт с песни на всички органи: черен дроб, мозък и т.н. Това е дъното!"

Певецът Олег Газманов пък споделя, че очаква също такъв шедьовър и за мъжкия орган. Той обаче явно не е следил внимателно предаването на Елена Малишева - в него вече е звучала песен за мъжките детеродни органи. И то не една!

"Сега главичката свободна много лесно се измива"

През 2011 г. предаването на Малишева вдига друг скандал. Темата му е мъжкото обрязване. Тя призовава то да се прави на момченца, "за да не се крият микроби в гънките". После ненадейно вика от залата момиче, облечено във водолазен костюм. Отмахва качулката му и казва на публиката да си представи, че това е кожата, покриваща края на пениса (препициум). И отривисто я отрязва с ножица, казвайки: "Сега главичката свободна много лесно се измива".

Съдейки по реакцията на публиката, никой в залата тогава, дори момичето в костюма, не е очаквал такъв обрат. Последва спор в мрежите дали това е било морално.

"Песен на топките"

Но и обрязването на свой ред е затъмнено от "Песента на топките" в друго предаване на Малишева. В него двама младежи в торбести мъхнати костюми пеят:

Ние сме близнаци, родени под шаблон.

Ще бъдем младоженци, а после и бащи.

Гладки сме и обли сме, същи хубавци,

но обилно синтезираме тестостерон.

Цяло ято птиченца

хвърляме отведнъж,

ако имаш топченца

значи ти си мъж.

В YouTube песента има вече милиони зрители, които разпознават в единия й изпълнител сина на водещата Юрий Малишев. Той е креативен продуцент на програмата и измисля и изиграва най-шокиращите номера в нея.

Малишева сменя на екрана много прочутата по съветско време д-р Юлия Белянчикова, наричана Главен телевизонен лекар на СССР. Тя води над 20 г. предаването "Здраве", едно от най-гледаните тогава. Всяка седмица до нея пристигат чували с писма, зрителите я обожават и й се доверяват сляпо. Предаването на Белянчикова е спряно през 1992 г. и след 5-годишна пауза тръгва отново с водеща Елена Малишева. През 2010 г. се превръща в токшоу и става дотолкова скандално, че зрителите го наричат шокшоу. Някои от тях даже пращат жалби до Генералната прокуратура на Русия.

Защитниците на Малишева изтъкват, че тя само е пренесла на родна земя вече изпробвани прийоми на здравните предавания в Америка. И че рейтингът на нейното предаване е висок.

Противниците й изтъкват, че д-р Белянчикова е имала още по-висок рейтинг, но постигнат без стъписващи сцени, а само с висок професионализъм.

Песничката на матката може се види тук  https://www.1tv.ru/-/kpong

или тук https://www.youtube.com/watch?v=_cDCiMeITOw